Menu Zamknij

Remigiusz Mróz – prawnik z pasją do pisania

Remigiusz Mróz urodził się 15 stycznie 1987 roku w Opolu. Z zawodu jest prawnikiem. Jego pasją jest pisanie. Jest autorem cyklu publicystycznego o nazwie “Kurs pisania”. Poza powieściami pisanymi jako Remigiusz Mróz, napisał też kilka książek pod pseudonimem Ove Løgmansbø.

Ukończona szkoła

Remigiusz Mróz jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Opolu. Po szkole średniej wybrał studia na wydziale prawa w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawa. Studia ukończył z wyróżnieniem. Jego rozprawa o tytule “Cyfryzacja sfery władztwa publicznego” została napisana pod kierunkiem Jana Wawrzyniaka. Mróz obronił się w 2015 roku uzyskując tytuł doktora nauk prawnych. W związku ze studiami prawniczymi jest autorem artykułów naukowych, a także jednym z laureatów konkursu Krajowej Izby Gospodarczej “Polska Cyfrowa 2020+”.

Kariera pisarska

Pierwsze książki Remigiusza Mroza datuje się na 2013 rok. Jego pisanie opiera się na różnych gatunkach literackich. Potrafi wplatać wątki historyczne. Pisze kryminały, science fiction, czy thrillery prawnicze. W książkach pisarza można znaleźć także wątki społeczne jak np. problem przemocy domowej, czy mniejszości narodowych. Powieści Mroza są tłumaczone na wiele języków w tym: węgierski, japoński, niemiecki i czeski. Do jego najbardziej znanych dzieł należą: seria z komisarzem Forstem (7 części), seria z Joanną Chyłką (14 części), trylogia “Parabellum”, cykl “W kręgach władzy”, seria z Damianem Wernerem, seria z Sewerynem Zaorskim, czy z Gerardem Edlingiem. Remigiusz Mróz napisał dwie powieści science fiction: “Chór zaginionych głosów” i “Echo z otchłani”. Poza tym wydał też kilka książek pod pseudonimem Ove Løgmansbø. Są to: “Enklawa”, “Połów” i “Prom”.

Ekranizacja książek

Książki Remigiusza Mroza dostępne w Taniej Książce zyskały tak dużą popularność, że doczekały się ekranizacji. Powstał serial o Joannie Chyłce z Magdaleną Cielecką w roli głównej. Zostały wykupione także prawa do zekranizowania serii o Gerardzie Edlingu oraz cyklu z komisarzem Forstem i serii z Damianem Wernerem.