Menu Zamknij

Remigiusz Mróz- autor kryminałów

Remigiusz Mróz to jeden z najbardziej rozpoznawalnych pisarzy w Polsce. Ten człowiek zdobył sobie sławę, która pozwala mu na prawdziwe życie celebryty, mimo że Mróz słynie z pisania książek i nie zasłynął na rynku przez liczne dramaty. Wręcz przeciwnie autor od początku starał się budować swoją karierę na licznych dziełach pisarskich, które pokochali fani, a także przez serię polecaną dla czytelników jak pisać, którą można znaleźć w internecie. To jednak jeszcze nie koniec ciekawostek o pisarzu. Co jeszcze warto wiedzieć?

Remigiusz Mróz- pisarz z Opolszczyzny

Remigiusz Mróz urodził się oraz wychował w Opolu. Jest to miasto, które znane jest z festiwalu piosenki. Miasto to stało się także tłem dla wydarzeń w niektórych książkach Mroza. Pisarz inspiruje się rzeczami, które dobrze zna, a można to zauważyć zwłaszcza przez to, że Mróz sam jest prawnikiem. Często pisze on także o postaciach, które są prawnikami lub w jakiś sposób związane z prawem. Tak stało się na przykład w serii z Chylką. Mróz stworzył tutaj kobiecą postać, która jest świetnym prawnikiem, jednak pokazał, że sukces może być okupiony osobistą tragedią. Seria powstała w 2015 roku i dalej pisarz ją kontynuuje.

Remigiusz Mróz- co warto jeszcze o nim wiedzieć?

Remigiusz Mróz jest osobą, która wyróżnia się nie tylko talentem do pisania, ale też elokwencją. Mróz chętnie udziela się publicznie. Media przeprowadziły już nie jeden wywiad z Mrozem, ale nie tylko. Fani również mogą często spotkać swojego ulubionego pisarza na przykład na targach książki, gdzie chętnie się pokazuje. Wtedy to pisarz w całości jest dla swoich fanów. Remigiusz Mróz jest pisarzem, który stworzył kilka serii, w tym serią z Joanną Chyłką, serię z komisarzem Forstem, a także inne. Prócz tego pisarze tworzy też wiele samodzielnych dzieł, w tym Projekt Riese, który jest najnowszą książką Remigiusza Mroza. Warto poznać wszystkie książki pisarza i przekonać się samemu o jego wielkim talencie do pisania oraz narracji. Remigiusz Mróz jest niewątpliwie urodzonym pisarzem.