Czystek


Czystka odkryłam przy okazji szukania metody skutecznego leczenia zatok. Napar z tego zioła pomógł mi w pewnym stopniu się wyleczyć (ciężko stwierdzić w jakim, bo z dolegliwością tą walczę różnymi metodami, jednak od kiedy pije go regularnie nie miewam już zatokowych problemów). Po drodze okazało się, że czystek ma wiele innych właściwości:

1. Leczy zatoki - czystek ma bardzo silne działanie bakteriobójcze i to chyba dzięki tej właściwości udało się wyleczyć niebezpiecznie przeciągającą się (a przede wszystkim ogromnie utrudniającą życie) infekcję zatok.

2. Wzmacnia odporność - od kiedy pije szkankę naparu dziennie nie choruję, mimo że zdarzają mi się takie grzeszki jak wychodzenie z domu z niedosuszonymi włosami. Zdarza mi się oczywiście złapać jakiś katar, ale nie ma tygodniowych infekcji z gorączką i bólem gardła, które jeszcze rok temu zdarzały mi się notorczynie nawet dwa razy w roku.

3. Wpływa pozytywnie na urodę - dzięki silnym właściwościom antyoksydacyjnym (olbrzymiej ilości polifenoli) hamuje procesy starzenia się. Po regularnym piciu widać poprawę cery. Antyoksydanty wpływają również na ogólną kondyncję całego organizmu.Tyle o moich doświadczeniach. Do czystka powinni przekonać się też wszyscy mający problemy z układem krążenia - zakrzepami, miażdżycą. Picie czytska wskazane jest przy boreliozie. Powinny go również spróbować osoby, które mają problemy ze zbyt intensywnym zapachem ciała - pite regularnie zioło neutralizuje je. Ze względu na ww silne działanie bakteriobójcze napar może być stosowany jako naturalny płyn do płukania ust. Regularnie pity wpływa również na wybielanie zębów.

Osobiście czystka parzę wieczorem i piję rano do śniadania - zamiast kawy (kawę pije dopiero po dotarciu do biura). Czubatą łyżeczkę zalewam wrzątkiem i parzę pod przykryciem aż do rana. Rano dolewam trochę ciepłej wody. Do herbatki można dodać trochę soku z cytryny - czystek świetnie wiąże witaminę C i wzmacnia jej działanie.

Zioło kupuję w okolicznym sklepie zielarskim. Przy zakupie warto zwrócić uwagę, aby było ono cięte a nie mielone oraz zerknąć na kraj pochodzenia. Herbatkę należy pić regularnie, dopiero wtedy można odczuć jej działanie. Zazwyczaj trzeba czekać 1-1,5 miesiąca, jednak ja efekty działania widziałam szybciej, bo po mniej więcej 3 tygodniach.

Czy są tu jacyś pijący herbatkę z czystka? A może macie innych ziołowych faworytów?

Komentarze